czwartek, 3 listopada 2016

Kalendarz adwentowy

Kiedyś, dawno temu, gdy moje dzieci były jeszcze małe, wystarczyły kalendarze z okienkami, w których kryły się czekoladki. Potem stałam się najwierniejszą fanką adwentowych kalendarzy Lego -to było szaleństwo! Tematyczne: city, star wars itd, które kryły 24 niespodzianki do ułożenia na załączonej planszy - największym zaskoczeniem był półnagi Lord Vader pod prysznicem ;)
Z przymrużeniem oka i ogromną frajda dla Legolubów.
Dziś, podobnie jak w minionych latach, marzy mi się wykonanie kalendarza adwentowego samodzielnie. Celowo zabrałam się za ten wpis na miesiąc przed czasem, żeby tym samym zmobilizować się do działania - z reguły grudzień przychodzi nagle i kiedy się spostrzeżemy, brakuje już czasu na zabawy w hand made.

Pomysłów jest wiele - można uszyć woreczki i opatrzyć je numerkami, można wykorzystać papierowe torebki i użyć gotowych znaczników lub zwyczajnie je opisać.

Ten wpis ma pokazać Wam, jak w naprawdę prosty sposób przygotować taki kalendarz.

START!

1. Na patyku.

Możesz tez użyć karnisza, kija od miotły, itd.
Banalnie proste rozwiązanie - papierowe torebki znajdziesz w każdym papierniczym, zdążysz je także zamówić przez internet. Możesz też wykorzystać resztki świętecznych papierów, które żal było wyrzucić przed rokiem.
Prosto, nieco ascetycznie, ale zawartość może być zaskakująco kolorowa :)

https://www.babble.com/babble-voices/make-holiday-magic-
16-diy-advent-calendars-here/
http://la-petite-cuisine.blogspot.it/2012/12/erstes-adventswochenende-und
-krasse.html


2. Torebeczki

Jak wykonać je samodzielnie dowiesz się, klikając w link pod zdjęciem. Sam widok cieszy oko :) 
Potrzebujesz: kolorowego papieru, papierowej taśmy i kilku spinaczy do bielizny, potocznie zwanych klamerkami ;)

https://www.thefoxandstar.co.uk/blogs/blog/15824908-diy-christmas-advent
-calendar-treat-bags

3. Na wieszaku

Alternatywa dla patyka - zawieś w dowolnej kolejności. Samo szukanie numerka będzię fajną zabawą. 

http://stampington.com/blog/index.php/2013/11/15/getting-hang-new-advent-calendar/

4. Uszyj to!

Możesz wybrać dowolny kształt kalendarza - choinka czy zwykły prostokąt. Trzeba rozplanować szerokość kieszonek, sposób ich ułożenia - dla osoby, która miała cokolwiek z szyciem wspólnego, nie będzie to jakieś wybitne wyzwanie.

http://www.landofnod.com/dolls-and-dollhouses/toys-and-gifts/1?t=6&a=185&bid
=5628bid
5. Szyte cd

Na naszych kursach już kilkulatki potrafią uszyć mikołajowa skarpetę - jestem pewna, że podołasz!

http://www.pauletpaula.com/advent-calendars/

Pokażę półprodukty, dzięki którym praca nad kalendarzem może pójść sprawniej.

1. Sprytne klamerki ze sklepu Flying Tiger - http://pl.flyingtiger.com/ , za które zapłacisz 10zł, a które śmiało wykorzystasz za rok.

http://pl.flyingtiger.com/pl-pl/catalog/newfornovember/christmascountdown2900812

2. Gotowe grafiki, które możesz bezpłatnie pobrać. Możecie też spróbować swoich sił i stworzyć własną numerację, używając ikonek w łatwych do oswojenia i nieodpłatnych programach jak np picmonkey.com

http://sallypayne.com/2014/12/24/advent-2014/

Jeśli jednak nadal nie czujesz się na siłach, mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję! Piernikowe kalendarze adwentowe w wersji kolorowej i tzw EKO od Pani Piernikowej: SŁODKI TOWAR
24 słodkie kęsy na każdy dzień Adwentu!Jesteśmy zabiegani, ciągle odliczamy czas, wykreślamy kolejne rzeczy z listy TO DO. Często sprawy zawodowe kradną brutalnie czas, który należy się naszym bliskim. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma 3, 11 czy 17 lat - postaw sobie za cel, by ten czas oczekiwania na Święta był wyjątkowy, zapamiętany, magiczny..1 komentarz:

  1. U mnie podobna historia. Na początku zwykłe kalendarze z okienkami i czekoladkami, pózniej Lego City i Lego Friends i Schleif. W tym roku pierwszy raz będę robić własny kalendarz. W Ikea dostępne są gotowe torebki.Moje dzieci - 8 i 13 lat :)

    OdpowiedzUsuń